Soru ve Sorunlarınız için;

çekinmeden bana yazabilirsiniz...

Change language

Doc. Dr. Servet Kayhan Kimdir?

Tıp eğitimimi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde (İngilizce) tamamlayarak tıp doktoru unvanı aldım. İstanbul Heybeliada Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ihtisas eğitimi ardından Uzm. Dr. ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. unvanı aldım.

2001-03 yılları arasında Artvin Devlet Hastanesi’nde, 2006-2011 yılları arasında ise Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekim olarak görev yaptım. 

Türk Torak Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği ve Akademik Solunum Derneği gibi mesleki kuruluşlarına üyeliğim devam etmektedir. 2012 yılında Samsun Valiliği tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildim. 

Özellikle solunum yoğun bakımı, Bronkoskopi ve girişimsel pulmonoloji, Uykuyla ilişkili solunum hastalıkları, Akciğer kanseri, KOAH (Kronik obstrüktif akciğer hastalıkları), Astım ve allerjik solunum hastalıkları, Sigara bırakmaya yönelik tedaviler, Tüberküloz, Plevra hastalıkları üzerine tıbbi çalışmalarım devam etmedir.