Soru ve Sorunlarınız için;

çekinmeden bana yazabilirsiniz...

 • Doc. Dr. Servet Kayhan
  Göğüs Hastalıkları Uzmanı
 • Zatürre (Pnömoni)
  Nedir?
 • KOAH Nedir
  Tedavisi Var mı?
 • Akciğer Kanseri
  Tetkik ve Tedavi

Bronkoskopi

Göğüs hastalıklarında vazgeçilmez bir tanısal işlem olan fiberobtik bronkoskopi sayesinde başta akciğer kanseri olmak üzere birçok hastalığın tanısı konulabiliyor.

EBUS

EBUS, akciğer kanserinin yanı sıra tüberküloz, sarkoidoz, diğer enfeksiyon hastalıkları, lenfomalar gibi birçok hastalığın da teşhisinde kullanılan ve bir çeşit bronkoskopi yöntemidir.

AKCİĞER KANSERİ

Akciğerde başlayan kanserler iki ayrı tipe ayrılırlar: Küçük hücreli olmayan ve küçük hücreli akciğer kanseri.

Doc. Dr. Servet Kayhan

Tıp eğitimimi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümünde tamamlayarak tıp doktoru unvanı aldım. İstanbul Heybeliada Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ihtisas eğitimi ardından Uzm. Dr. ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. unvanı aldım. Şuan Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

Özellikle solunum yoğun bakımıbronkoskopi ve girişimsel pulmonolojiuykuyla ilişkili solunum hastalıklarıakciğer kanseriKOAH (Kronik obstrüktif akciğer hastalıkları), astım ve allerjik solunum hastalıklarısigara bırakmaya yönelik tedavilertüberkülozplevra hastalıkları üzerine tıbbi çalışmalarım devam etmedir.

Bilgi ve İletişim

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Göğüs Hastalıkları Bölümü

Bronkoskopi

Uzmanlık Alanlarım

EBUS

Uzmanlık Alanlarım

Alerji

Uzmanlık Alanlarım

Akciğer Kanseri

Uzmanlık Alanlarım

Tüberküloz

Uzmanlık Alanlarım

Astım

Uzmanlık Alanlarım

Medya Yansımaları

Soğuk havayla beraber vücut direncinin azaldığını belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Servet Kayhan, daha çok çocukları ve yaşlıları tehdit eden zatürreye karşı uyarılarda bulundu.

Milliyet
,,

Tedavi olmamış verem hastalarının, hastalığı bulaştırma riski çok fazla. Bu kişiler her yıl en az 10 kişiyi hasta edebilir.

Hürriyet
,,

Akciğer kanserinin bilinen en sık nedeni sigara başta olmak üzere, tütün mamullerinin kullanılmasıdır. Tüm kanserlerde olduğu gibi akciğer kanserinin oluşumunda da çevresel kanserojen maddelere maruz kalmanın yanı sıra, sağlıksız beslenme, sosyoekonomik şartlar, düşük eğitim düzeyi ve genetik risk faktörlerinin rol oynadığı bilinen bir gerçektir

Kaptan Haber
,,

65 yaş üstündeki kişiler ve kronik solunum yolu hastalığı (KOAH, astım, bronşektazi gibi) olanlar zatürre açısından çok daha risklidir.

Yeni Şafak
,,